PŘEDVÁNOČNÍ PŘÁNÍČKOVÁ

DÍLNA od 8.11.2021

Kurz je zaměřen na 4 kreativní techniky, které nápaditě využijete

v předvánočním čase na přáníčka, PF, ozdobný papír na balení a další vyrábění.

Start bude 8.11.2021, je možno se hlásit do 17.12.2021. 

ÚČASTNÍCI NAHLÁŠENÍ DO 24.11 BUDOU ZAŘAZENI DO SLOSOVÁNÍ O CENU!

4 týdenní výtvarný e-mailový minikurz

Každý týden obdržíte e-mail s instrukcemi a tipy na tvoření.

Vždy se zaměříme na 1 techniku a výrobek s tím spojený.

Získáte inspirace k předvánočnímu tvoření a spoustu nápadů, které můžete s úspěchem obměňovat a kombinovat i během roku.

Bude zde i možnost (pokud již nejste přihlášeni) sdílet a sledovat inspirace ve speciální FB skupince. Již tam máme hromadu podzimních realizací.

 

Instrukce se základními informacemi obdržíte e-mailem po přihlášení.

 

PŘIHLÁŠKA DO PŘEDVÁNOČNÍHO MINIKURZU ZDARMA

 

Vaše údaje z tohoto formuláře použiji k zaslání informací o vytvořená knihovny výtvarných inspirací. Další informace viz: zásady zpracování osobních údajů.

Jak to bude probíhat?

(začínáme 8. listopadu2021)

 • Po zahájení minikurzu zašlu během týdne postupně 4  e-maily s instrukcemi.
 • Ihned po přihlášení obdržíte seznam pomůcek na nadcházející týdny.
 • 1. týden od 8.11 MARTINSKÉ PODKOVY
  Tvoření z kartonu, barev, přírodnin a těstovin. Ideální pro předškolní a mladší školní děti. Pokud nestihnete "Martina", lze uplatnit na vánoční ozdoby a dekorace.
 • 2. týden od 15.11 TISK Z VYSTŘIHOVÁNEK
  Na přáníčka, PF, balicí papír i třeba výrobu andělských křídel. Představíme si tip, jak tisknout na barevný podklad z jednoduché vystřihovánky. Tento nápad je univerzální a náročnější forma papírořezu je zajímavá i pro starší děti.
 • 3. týden od 22.11 MRÁZ, SNÍH, JINOVATKA
  Univerzální tip, kterým tzv. nic nezkazíte. Bude bavit úplně ty nejmenší, stejně jako školáky, kteří si takto mohou rafinovaně a hravě připravit podklad pro další tvoření. Je to taková oddechová lekce:-)
 • 4. týden od 29. 11 VÁNOČNÍ MOTIVY
  Tentokrát to bude rytí a tisk do malých kousků polystyrenové destičky (mají např. v potravinách jako podložky pod krájené sýry).
 • 29.11 od 20 hod. VYSÍLÁNÍ A VIDEOZÁZNAM
  Představímve videu principy jednotlivých technik z předchozích týdnů + další zlepšováky a inspirace, které vyplynou z předchozích tvořivých týdnů. Vysílání proběhne ve skupince na FB a bude z něj i záznam, který následovně zašlu všem přihlášeným.

Pro koho se mini-kurz hodí?

 • V programu minikurzu výše je uvedeno pro jaké věkové skupiny je inspirace ideální, případně některé tipy jde univerzálně uplatnit a přizpůsobit.
 • Minikurz je dávkou inspirace pro pedagogy, do školek, škol, dětských kolektivů, zájmových kroužků, pro tvořivé nadšence, pro zábavu na doma i do výtvarné dílny.

Otázky a odpovědi:

 • Kolik mi to zabere času?
  Příprava materiálu je jednoduchá, potřebujeme základní výtvarné pomůcky (viz. e-mail po přihlášení). Nejvíce času zabere tvořivá část, POKUD BUDETE CHTÍT VŠE:-) Zároveň je to ta nejzábavnější část, kterou si většina užívá. Z předchozích zkušeností si mnoho účastnic vybralo pro sebe to podstatné podle svých potřeb a možností.
 • Co když se přihlásím po termínu začátku? (někdy po 8-17.11)
  V tom případě vám dojdou uplynulé inspirace zhuštěně, třeba během 1 týdne. Záleží, kdy naskočíte...Rozesílka je plánována vždy na pondělky: 8,15,22.11 a 29.11 bude živé vysílání na FB se záznamem.
 • Musím být i v FB skupince nebo stačí informace z e-mailu?
  FB skupinka je dobrovolná, v e-mailech dostanete veškeré základní informace. Sdílení je však velmi přínosné v tom, že určitě objevíme mnoho dalších variant a využití nejen na předvánoční a zimní tvoření. Můžeme si tvorbu posdílet, je to nejsnadnější možnost propojení. Navíc zde můžete sdílet i své realizace s dětmi a v kolektivech i po ukončení minikurzu. Někdo si rád tvoří v klidu sám, někdo naopak uvítá další inspirace. Je to otázka volby.
 • Je to skutečně zdarma?
  Ano, tento minikurz je zdarma. Pokud to padne na úrodnou půdu, ráda bych vytvořila i on-line kurz s touto tématikou a možná i knížku. Je to tedy taková přípravná verze. V nabídce budou i placené mini workshopy pro ty, co si raději vše vyzkouší se mnou s možností konzultace a okamžitého řešení případných zádrhelů.
 • Dostanu po absolvování nějaké osvědčení?
  Kurz není akreditován a v této mini verzi Vám po absolvování na základě Vaší zpětné vazby -vyplnění dotazníčku - mohu zaslat jednoduchý formulář k vytištění (hodit se bude předpokládám zejména do školských organizací ). DOTAZNÍK A NÁSLEDOVNĚ OSVĚDČENÍ dojde e-mailem až po ukončení minikurzu po 17.11.2021

PŘIHLÁŠKA DO PŘEDVÁNOČNÍHO KURZU ZDARMA

 

začínáme 8.11.2021

Vaše údaje z tohoto formuláře použiji k zaslání informací o vytvořená knihovny výtvarných inspirací. Další informace viz: zásady zpracování osobních údajů.