Jana Podzemná

Ráda Vás inspiruji pro výtvarky plné barev, prožitků a experimentů. Tak aby si to užily děti i dospělí. Náměty realizuji přímo v praxi s skupinami předškolních i školních dětí.


jana@vytvarne-navody.cz

+420 725 803 059

Mgr. Jana Podzemná
Jabloňová 26
Brno, 62100 CZ

IČ: 74862081 DIČ: 7562235846
Zapsáno v živnost. rejstříku na ŽÚ města Brna.
Neplátce DPH.

Číslo účtu: 2700676086/2010

Kde ješte načerpáte inspiraci:


  • Tvořím od dětství a je to můj způsob vyjádření, relaxace i překonávání překážek. Ráda to, co je pro mě přirozené, předávám dál.
  • Byly i doby, kdy jsem se vším chtěla praštit...Unikla jsem ze spárů práce v kanceláři a po narození dcery Zuzky jsem opět nastartovala své tvořivé buňky vedením výtvarných kurzů pro rodiče s batolaty.
  •  Za tu dobu od roku 2007 prošlo mým výtvarným řáděním snad více než 1200 dětí různého věku, mladých lidí i dospělých. Vedu výtvarné lekce pro děti nejrůznějšího věku v kroužcích DDM Helceletova v Brně. Přímo v praxi tedy vidím, co funguje a děti baví.
  •  Velkou radost mám, když se v dětech či dospělých rozproudí tvůrčí energie na základě prvních povedených výtvorů. Takových výtvarných tutovek mám v zásobě spousty.  Začala jsem tedy své nápady a inspirace zveřejňovat na blogu, který se postupně rozrostl o více než 100 článků výtvarných námětů.
  • Jedno krásné léto jsem téměř všechny své náměty a fotografie výtvorů realizovaných s dětmi utřídila.Sepsala jsem návody, a to vše vyústilo vydáním knihy Výtvarný inspiromat.  Novinkou je kniha nápadů pro nejmenší - Kouzelná výtvarka.
  • Je pro mě důležitá harmonie: aby měly děti či klienti radost z tvoření, musí být spokojen i ten, kdo výtvarné lekce vede. 
  • Výtvarné postupy směřuji na snadno zvládnutelné a hravé techniky z dostupných a recyklovatelných materiálů. Mám ráda barvy a výtvarné experimenty.  Pro sebe jsem znovu objevila svět klidného a soustředěného kreslení a ráda vyrábím ze dřeva. Miluji radost, která se v lidech probudí při vlastnoruční tvorbě  a povzbudí je pro další výtvarné objevování, aniž by byli národními umělci! 
  •  Rádi byste zpestřili svět sobě i dětem cestou tvoření a výtvarných dobrodružství? Hledáte inspiraci?
  • Nyní se můžeme potkat i v FB skupince tvořivě naladěných lidí  pod názvem Výtvarný inspiromat .