tištěné knihy plné výtvarné inspirace z praxe

 

Výhodná je možnost objednat rovnou obě knihy společně za cenu 1 poštovného: 

(více o knihách zjistíte viz. odkazy níže)

Kouzelná výtvarka stojí  280,-Kč + Výtvarný inspiromat 320,- + poštovné 80,-.

Kouzelná výtvarka je vhodná pro předškolní děti (3-6).

Výtvarný inspiromat projde tematicky všechna roční období, inspirace je vhodná pro předškolní a mladší školní děti zhruba ve věku 4-9 let.

 

 více o knihách 

Ukázala jsem Vaše knížky Kouzelná výtvarka a Inspiromat kolegyním a už se mi nevrátily. Prý objednej to znova - obě knížky a rovnou dvakrát, abych je zase měla:-)
Zdenka Ohnheiserová
Obě knihy s výtvarnými nápady splnila moje představy o souhrnu možných výti raných aktivit s malými i velkými dětmi. Našla jsem tam nejen inspiraci, ale to hlavní - postupy jak na to děkuji. S dětmi ve svém výtvarném ateliéru Creesa hodně malujeme a kreslíme, ale poslední dobou mám pocit, že děti ztrácejí manuální zručnost. Začali jsme vyrábět předměty, lepit, stříhat a jiné - moc je to baví a mne s nimi taky. Děkuji a doporučuji 🙂 Šárka
Šárka- ateliér Creesa Brno
Obě knihy s výtvarnými nápady splnila moje představy o souhrnu možných výti raných aktivit s malými i velkými dětmi. Našla jsem tam nejen inspiraci, ale to hlavní - postupy jak na to děkuji. S dětmi ve svém výtvarném ateliéru Creesa hodně malujeme a kreslíme, ale poslední dobou mám pocit, že děti ztrácejí manuální zručnost. Začali jsme vyrábět předměty, lepit, stříhat a jiné - moc je to baví a mne s nimi taky. Děkuji a doporučuji 🙂 Šárka
Šárka- ateliér Creesa Brno
Měli jsme s kolegyní Váš online kurz, a zkoušeli jsme podle některý Vašich nápadů tvořit. Tvoření O Koblížkovi, které jsem našla i v Kouzelné výtvarce, jsme stihli už dříve. Děti to velmi bavilo a pro nás to byl projekt nejméně na dva týdny, a určitě by se dal i natáhnout. Od tvoření samotného Koblížka, po tvorbu lesu a zvířátek, postaviček dědečka a babičky a jejich domečku se děti mohly vyřádit ve své fantazii. Nejvíce je bavil les, kde malovaly potůčky, nalepovaly cestičky, tvořily stromečky a hříbky...Protože jsme skupina s dětmi se spec.vzděl. potřebami, byla nás malá skupina. Ve školní družině, kde je více dětí by asi bylo vhodné vytvořit skupinky, které by měly na starost svůj les, aby nepřišly zkrátka. Pohádku o Koblížkovi jsme si v našem lese taky zahráli. Museli jsme ale vyrobit ještě jednoho miniaturního Koblížka. 🙂
Renáta Matúšů

Jaký je mezi knihami rozdíl?

  • KOUZELNÁ VÝTVARKA (120 stran)
    Kniha vhodná do začátku. I pro rodiče s malými dětmi a do školek. Zbaví vás nervozity ze srovnávání výtvarných děl, odhodí s humorem obavy, když se něco nedaří a povzbudí do vlastního odvážného zkoumání. Je plná pohádkového tvoření s postupy krok za krokem, seznamem dostupných pomůcek a materiálů. Spoustou fotodokumentace z praxe i příspěvky tvořivých účastnic.
  • VÝTVARNÝ INSPIROMAT (152 stran)
    Výtvarný inspiromat je nahuštěná kniha (152 stran) plná námětů na všechna roční období. Seznámite se s nejvděčnějšími výtvarnými technikami a triky od malování až po prostorové tvoření. Je vhodná i pro mladší školní děti a tvořivé osoby v ní naleznou inspiraci i pro sebe či starší děti. Je plná obrázků, skutečných děl od dětí. Také hojně užíváná ve školkách, školách, kroužcích, družinách.

kniha Výtvarný inspiromat

Pestrá výtvarka pro předškolní i mladší školní děti. 152 stran nabitých nápady podle ročních období. Obrázky a tipy z praxe.

Veľmi pekne ďakujem za inšpiratívne knihy, rýchle jednanie a skvelé dodanie. Knihy sú krásne a určite ich využijeme pri práci s deťmi nielen v domácom prostredí, ale aj v materskej škole.
Zuzana Barillová

kniha Kouzelná výtvarka

Pohádkové tvoření pro nejmenší. Skvělé tipy od autorky i dalších lektorek z praxe. Ideální pro dětské kluby, skupinky, individuální domácí tvorbu a MŠ. Různorodé materiály a experimenty.

Pokaždé, když držím podobnou knihu v ruce, děkuji osudu, že jsem  se této éry dožila. Rovněž mě těší, že jsem stále aktivní a můžu tyto novinky využít při své práci, v každodenní praxi. Vám se skvěle podařilo podat velmi přijatelnou, názornou a srozumitelnou formou vaše myšlenky a nápady. Možná, že je to skvělé proto, že potřeba a nutnost tvořit z vás přirozeně vychází a že jste pochopila, že možná nejdůležitější je proces sám, než samotný výsledek... Vyzkoušela jsem zatím jen jednu techniku, kterou uvádíte v knize: tisk z holící pěny...Když jsem se s ní tak cca před třemi roky seznámila, okamžitě mě nadchla...Možnost vytvořit si originální podklad je úžasné a vybízí to k dalším kombinacím.
Ilona Abrahamová
Děkuji moc za zaslání objednané knihy Kouzelná výtvarka a přístupu do on-line kurzu Výtvarka pro maláčky.  Knihu už jsem stačila prolistovat a jsem za ni moc ráda, neboť je plná tipů, inspirace a nápadů. Určitě ji využiju při práci s dětmi v MŠ. Kurz jsem ještě neshlédla, ale moc se už na něj těším.
Jana Žižková
Nejprve bych chtěla vyzdvihnout Vaše příjemné jednání při i po nákupu knihy Kouzelná výtvarka. Tato kniha (kouzelná výtvarka) je pro mě povedeným kouskem. Líbí se i celkové (obsahové) uspořádání knihy. Jako pedagog, výtvarník i jako matka 4-leté holčičky oceňuji úvodní kapitoly. V aktivitách/lekcích samotných je mi velmi příjemné, že píšete naladění na aktivitu, seznam pomůcek, postup a také tipy na obměny aktivity. Taktéž jako velký přínos knihy pro čtenářky a pedagogiku vnímám závěrečnou část, spolupráci s kolegyněmi s kurzu.  Hodnotím to jako obohacující pro všechny strany, navíc tím kniha nabízí další pohled, jiné přístupy k tvorbě. Pro svoji pedagogickou činnost samozřejmě hledám inspiraci, kde se dá. Internet je plný nápadů, ale vzít si do ruky knihu, kde je vše přehledně popsané s dostatečnou fotodokumentací, to je prostě k nezaplacení. Tato kniha může být/je dobrým pomocníkem při plánování výuky ale i při domácím tvoření.
Michaela Kokošková
Z vašich námětů čerpám při VV s prvňáčky a druháčky, ale i se staršími dětmi - učím na malotřídce. Moje dcera, začínající paní učitelka na venkovské mateřince, také využívá rady a typy pro práci s maláčky. Obě Vaši práci obdivujeme a moc Vám fandíme. Děkujeme a přejeme spoustu nápadů, hodně úspěchů a radosti a hlavně pevné zdraví.
Stáňa a Veronika Hvězdovy