DOBRODRUŽSTVÍ VZNIKU KNIHY

 

Výtvarná dílna - emailový minikurz, kde vidíte předem reálný výsledek a získáte větší jistotu a svěží vítr do plachet při plánování výtvarných činností

Kurz je zaměřen na výrobu leporela pro nejmenší děti a autorské knihy pro starší děti.

Součástí je i lekce o dekorování papíru technikou mramorování. Místo leporela lze tvořit i samostatné obrázky.

Pracujeme s dostupnými materiály + pohodlný systém - není potřeba sedět u počítače v danou dobu.

4 týdenní výtvarný e-mailový minikurz

V jednotlivých dnech po sobě obdržíte tyto návody a inspirace:

po přihlášení: seznam pomůcek

1. úvodní představení aktivit

2. návody na mramorování papíru

3. tvorba knihy nebo zápisníku s ozdobnou obálkou a lepenou vazbou (vhodné pro starší děti)

4.  pohádkové leporelo O Koblížkovi, 1. díl nápadů  (vhodné pro nejmenší)

5. pohádkové leporello O Koblížkovi, 2. díl nápadů na zdobení

6.  dotazník a osvědčení

Získáte inspirace k tematickému tvoření a spoustu nápadů, které můžete s úspěchem obměňovat a kombinovat i během roku. Např. 23. duben je vyhlášen jako Den knihy. Už budete mít vše připraveno  nebo využijete už v březnu, kdy je knize věnován celý měsíc. Je to však téma univerzální. Nápady se budou hodit kdykoli během roku.

Je zde i možnost  sdílet a sledovat inspirace ve speciální FB skupince. Již tam máme hromadu realizací z předchozích minikurzů. Aktivní účastnice jsou velmi šikovné, přicházejí s novými nápady a kombinacemi!

 

Z odpovědí z anonymních dotazníků na otázky: Co vás přimělo kurz absolvovat? Jak hodnotíte situaci po absolvování kurzu? S čím Vám inspirace pomohly?

To, co se zde mohu naučit, praktikuji s dětmi ve školní družině a tyto výtvarné techniky mají u dětí velký úspěch. Rozšířím si portfolio do zaměstnání.
Již jsem absolvovala i podzimní minikurz, který se mi moc líbil. Zajímavé nápady a nové styly tvoření pomáhají vyběhnout ze zajetých kolejí.
Na minikurzu jsem získala bezva nápady, jak vytvářet s dětmi knihy jiným způsobem, než jsem doposud znala. Je to oživení mé práce.
Téma zpracování nějaké pohádky určitě použiju. Tvorbu knížky, zápisníku také, (už jsem zkoušela s dětmi jiný způsob). Jiný postup se bude určitě taky hodit. Pomáhá mi vidět hotové výrobky, mám pak lepší představu o tom, co a jak použít .

Instrukce se základními informacemi o materiálu a pomůckách obdržíte e-mailem ihned po přihlášení.

 

PŘIHLÁŠKA DO  MINIKURZU

DOBRODRUŽSTVÍ VZNIKU KNIHY

vstoupit je možno bez časového omezení 

Vaše údaje z tohoto formuláře použiji k zasílání informací k e-mailovému minikurzu. Další informace viz: zásady zpracování osobních údajů.

Pro koho se mini-kurz hodí?

Aneb projděte se mnou dobrodružství vzniku knih a získejte nové pohledy na možná známé postupy, techniky a náměty.

  • Mramorování papíru je velmi efektní a zábavná technika pro starší i menší děti. Dekor využijeme s nejmenšími dětmi na přizdobení 3-stránkového pohádkového leporela. Získáme tak vlastně 6 stran obrázkové knížky.
  • Se staršími dětmi si můžeme užít dobrodružství sestavení vlastní knihy s lepenou vazbou. Zde se mramorovaný papír bude mimorádně hodit na předsádku, zdobení a třeba i obal.
  • Minikurz je dávkou inspirace pro pedagogy, do školek, škol, dětských kolektivů, zájmových kroužků, pro tvořivé nadšence, pro zábavu na doma i do výtvarné dílny.